Snapeova žena 4. (první část)

02. 07. 2010 | † 28. 02. 2013 | kód autora: uTA

Opravdu moc se omlouvám, ale dřív jsem to nestihla. Bílý rámeček se mi nepodařilo odstranit, tak jsem kapitolku rozdělila na dvě části. Ještě jednou se moc omlouvám, vaše Serena :o)

Brenda seděla na okraji bazénu a sledoval Harryho, který si pobyt ve vodě nepokrytě užíval. Přemýšlela o tom, jak před obědem sama objala Severuse, nedokázala odolat. A když ji pak odpoledne políbil, chtěla na všechno zapomenout a zůstat s ním v posteli.
Jenže to nemůže. Severus ji sice každý den pomáhá s oblékáním, ale jak by se tvářil na vidinu milování s mrzákem? Vždyť by mu nemohla poskytnout žádnou rozkoš. Nemohla by mu tak jako dřív obmotat nohy kolem pasu. V úvahu by nepřipadala jiná poloha než ta, kdy by ona ležela na zádech a on na ní.
A proč by s ní měl chtít Severus vlastně spát? Může mít jakoukoli normální ženu, na kterou ukáže, tak proč pořád zůstává s ní? Je možné, že by ji pořád miloval? I po tom všem? Od doby, co se vzbudila v Bradavicích, uplynulo mnoho let, během kterých se hodně změnil. Byl k ní pořád milý, ale stranil se jí. Celý den byl v laboratoři a ona sedávala sama v zahradě. Jen zřídka s ní promluvil, dotkl se jí.
Proč najednou taková změna?
 ...
Severus plaval už poněkolikáté přes celou délku bazénu a po očku sledoval svou ženu. Nad něčím přemýšlela. Poznal to, protože měla stažené obočí. Každý, kdo by ji neznal tak dobře jako on by řekl, že sleduje Harryho, ale ne. Něco ji trápí.
I on má o čem přemýšlet. Tolik let před ním Brenda utíká a dnes ho nejprve sama obejme a pak ho provokuje tak, že ji prostě musel políbit. A světe div se, nebránila se. Vypadala, jako by nejraději vlezla do postele a zůstala tam.
Proč najednou takový obrat? Co se honí v její rozkošné hlavičce? Má se zeptat na to, co ho nejvíce zajímá? Co ho nejvíc tíží? Z čeho má největší strach?
 ...

......

Harry pozoroval oba dospělé. Poznal, že oba něco trápí, přemýšlí o stejných věcech, tápou v nevědomí.
Tak rád by věděl, co skrývají. Chtěl by znát pravdu, aby jim mohl pomoci. Překvapilo ho to, ale chtěl pomoci oběma, Brendě i... i Severusovi.
Z toho, jak se k sobě chovali, usoudil, že se milují. Tak proč není dům plný dětí? Proč Severus tráví celý den v laboratoři a Brenda je pořád smutná?
Před léty se muselo stát ještě něco, co změnilo jejich vztah. Že by Severus nechtěl děti s mrzákem? Nebo je nechce Brenda, když je v takovém stavu? Ta věc, která brání Brendě v usmíření s Remusem a Siriusem... je to Severus? To kvůli jejich vztahu spolu nemluví? Tolik let? Co v tom je? Musí to být něco víc.
Před obědem, když hráli šachy, připadal si Harry tak zvláštně krásně a příjemně. Jako by byl s mámou a... tátem. Připadal si tak. Severus i Brenda se k němu chovali a chovají jako k vlastnímu synovi. A... můj bože... Harry je rád, je šťastný. Kdyby mu někdo jen před pár dny řekl, že bude snít o tom, že je Snape jeho otec, vysmál by se mu a poslal ho do blázince, ale dnes... chce to. Chce si se Severusem sednout a probrat věci, které otec a syn probírají.
Kdy přišel takový obrat?
 ...
"Co kdybychom strávili večer v knihovně? Brenda by nám mohla předčítat," navrhl Severus a Harry nadšeně souhlasil.
Brenda se na oba zářivě usmála a napadlo ji, že jsou jako rodina. Harryho vztah k Severusovi se od základů změnil, stejně tak Severusův. Začínají si budovat nový vztah založený na rodičovské lásce. Opravdu vypadají jako otec a syn. Tolik radosti v Harryho očích, když s ním Severus mluví, žádná jízlivost v Severusově hlasu. Ano, ti dva k sobě konečně našli cestu.
"Proč ne? Co by to mělo být?"
"Necháme to na tobě, že, Harry?" otočil se na mladíka Severus a on kývl. Usmála se a společně všichni zamířili do knihovny. Brenda vytáhla jednu knihu, usmála se na ni a kývla. Posadila se do křesla a počkala, než si Severus a Harry sedli k jejím nohám, každý z jedné strany. Když se usadili, otevřela knihu s názvem Kavárna šílenců a pustila se do čtení svým tichým hlasem. Měla perfektní intonaci a dokázala svým hlasem upoutat víc než slova, která vyslovovala.

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.